Antonija Rupnik, 19312015 (aged 84 years)

Name
Antonija /Rupnik/
Given names
Antonija
Surname
Rupnik
Nickname
Tončka
Date
20 APR 1931
Married name
Antonija /Lozar/
Birth April 20, 1931 39 32

Death of a paternal grandmotherMarijana Habe
September 15, 1931 (aged 4 months)

Birth of a brotherNikolaj Rupnik
December 8, 1932 (aged 1 year)
Death of a maternal grandmotherJožefa Čuk
July 8, 1936 (aged 5 years)

Birth of a brotherAvguštin Rupnik
July 22, 1936 (aged 5 years)
Death of a fatherFranc Rupnik
December 30, 1939 (aged 8 years)

Birth of a sisterAngela Rupnik
1940 (aged 8 years)

Death of a sisterAngela Rupnik
1940 (aged 8 years)
Death of a sisterPavla Rupnik
1943 (aged 11 years)
Death of a paternal grandfatherAvguštin Rupnik
1959 (aged 27 years)

Death of a motherAntonija Zagoda
January 1, 1987 (aged 55 years)

Death of a brotherJulij Rupnik
May 15, 1989 (aged 58 years)
Address: Pittonijeva ul. Izola
Death of a husbandFranc Lozar
January 15, 1991 (aged 59 years)

Death of a brotherAvguštin Rupnik
November 1, 1994 (aged 63 years)
Death of a brotherFranc Rupnik
January 24, 1998 (aged 66 years)

Death of a brotherNikolaj Rupnik
October 25, 200211:25 (aged 71 years)
Note: Niko je umrl v Klinični Center Ljubljana, ob 11:25 uri

Niko je umrl v Klinični Center Ljubljana, ob 11:25 uri

Note: Nekrolog v reviji Družina, december 2002

Nekrolog v reviji Družina, december 2002

napisal Tomaž Pavšič

NIKO RUPNIK

Med upokojenci nekdanjega idrijskega rudnika in v tamkajšnjem župnijskem občestvu je spet zazijala praznina. Pred kratkim so pokopali Nika Rupnika, za sorodnike: »Bizarjevega Nikota«. K večnemu počitku ga je ob somaševanju treh duhovnikov, med katerimi sta bila tudi bratranec in nečak, pospremilo veliko sorodnikov in prijateljev.

Rojen je bil leta 1932 v kmečki družini Bizarjevih v Zadlogu pri Črnem Vrhu nad Idrijo. Kot mnogi njegovi vrstniki ni imel lahke mladosti. Ko je imel šele osem let, je izgubil očeta, že čez leto pa je moral od doma v službo za pastirja. S petnajstimi leti moral v svet, saj blizu dóma v tistem času ni bilo zaposlitve; z nekaterimi vrstniki je odšel k rudniku v Mežico in na Koroškem ostal kakih 15 let. Leta, ki jih je preživel v mežiškrm rudniku, kjer razmere tudi niso bile prav lahke, so zahtevala od njega veliko energij, a bil je mlad, delaven in pogumen, tako da je ob delu postal nadzornik. Leta 1963 je prišel bliže rodnim krajem, dobil je zaposlitev v Idriji. Tu se je poročil z ženo Anito, ki je bila prišla z Dolenjskega in je v Idriji delala kot farmacevtka.

V Idriji sta si ustvarila dom in družino, sin in hčerka sta jima podarila že šest vnukov. Iznajdljivost in ustvarjalnost sta Nika naredili strokovnjaka za vrvi, tako da so ga še kot upokojenca vabili honorarno na rudarski inštitut. V zadnjih letih, ko je imel več prostega časa, se je ob veselju nad vnučki posvečal nekaterim svojim konjičkom kot radioamaterstvu, fotografiji, izletom ... Z družino je rad obiskoval božjepotna svetišča; z ženo sta večkrat poromala na Sveto Goro pri Gorici kar peš iz Idrije. Miren in prijazen po naravi, je bil priljubljen, kar je spričevalo tudi njegovo zadnje slovo. Domačemu cerkvenemu občestvu je bil privržen z vsem srcem in je v njem prizadevno deloval na številne načine. Krščansko vzgojen je ostal zvest svojim načelom skozi vse preizkušnje in je bil zgled krščanskega moža. Vsi, ki smo ga poznali, ga bomo ohranili v v najlepšem spominu. T.P. .

Note: zahvala v ABC časopisu

zahvala v ABC časopisu

Zapustil nas je

Niko Rupnik

(8.12.1932 - 25.10.2002)

Od nas se je poslovil nepričakovano, tiho in skromno, kot je sam vedno živel. Vedno se ga bomo spominjali po njegovi dobroti in miru, ki ga je prinašal vsakomur v svoji bližini, po njegovi skromnosti ter prešernem veselju v katerem je cenil in znal uživati tudi največje malenkosti, ki mu jih je prinesel dan. Iskrena hvala vsem, ki ste ga pospremili k večnemu počitku. Hvala za darovano cvetje in sveče, pevcem za obogatitev pogrebne maše, župniku Ivanu za njegove besede tolažbe in vzpodbude. Hvala tudi vsem, ki ste za Nikota molili in nam svojcem v teh dneh stali ob strani. Svoji ženi je bil največji prijatelj, otrokoma in vnukom pa bo ostal svetal zgled in svet spomin!

Njegovi najdražji

Burial of a brotherNikolaj Rupnik
October 29, 2002 (aged 71 years)
Death of a brotherJanez Rupnik
August 8, 2004 (aged 73 years)

Death of a sisterMarica Rupnik
December 27, 2009 (aged 78 years) Age: 85 let
Death December 13, 2015 (aged 84 years)
Family with parents
father
mother
elder brother
Julij Rupnik
19191989
Birth: August 16, 1919 27 21Zadlog
Death: May 15, 1989Izola
2 years
elder sister
Pavla Rupnik
19211943
Birth: 1921 29 22
Death: 1943Padla v Benečiji, Italija
17 months
elder brother
21 months
elder sister
media_multirod/z_piknik_biz04/srec_bizarji_2004_721.jpg
19242009
Birth: February 1, 1924 32 25
Death: December 27, 2009Sempeter pri Gorici
brother
Private
elder brother
21 months
elder brother
19291929
Birth: 1929 37 30
Death: 1929umrl 3 tedne star
2 years
herself
media_multirod/z_piknik_biz04/toncka3.jpg
19312015
Birth: April 20, 1931 39 32
Death: December 13, 2015Ljubljana
20 months
younger brother
media_multirod/tadej/dedo1.jpg
19322002
Birth: December 8, 1932 41 34Zadlog
Death: October 25, 2002Ljubljana
brother
Private
younger brother
Avgustin.jpg
19361994
Birth: July 22, 1936 44 38iz Zadloga
Death: November 1, 1994Idrija
sister
Private
younger sister
19401940
Birth: 1940 48 41
Death: 1940umre majhna
… … + Antonija Rupnik
herself
media_multirod/z_piknik_biz04/toncka3.jpg
19312015
Birth: April 20, 1931 39 32
Death: December 13, 2015Ljubljana
daughter
Private
Family with Franc Lozar
partner
herself
media_multirod/z_piknik_biz04/toncka3.jpg
19312015
Birth: April 20, 1931 39 32
Death: December 13, 2015Ljubljana
son
Private
son
Private
Shared note